challies فوتبال استقلال آرش برهانی اینستاگرام

challies: فوتبال استقلال آرش برهانی اینستاگرام دوران کودکی صفحه اینستاگرام اینستاگرام آرش برهانی پست آرش برهانی

گت بلاگز سیاسی شکست های پی در پی عربستان می تواند آسیب جدی به این رژیم وارد کند

یک کارشناس مسایل منطقه گفت :بحران اخیری که در منطقه ایجاد شد نشان داد که طرح عربستان شکست خورده است و این شکست های پی در پی عربستان میتواند آسیب جدی به این

شکست های پی در پی عربستان می تواند آسیب جدی به این رژیم وارد کند

حسین رویوران، کارشناس مسایل منطقه در گفت و گو با خبرنگارخبرنگار گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان،با اشاره به تنش به وجود آمده میان کشورهای عربی گفت: عربستان سعوی به دنبال تحمیل نظر های خود به دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس هست.

عبارات مهم : ایران
وی افزود: از آنجایی که سعودی ها، حزب الله و حماس و اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی می دانند به دنبال همراهی سایر کشورهای عربی از این موضع آنها هستند،قطر این موضع را به خصوص در مورد حماس قبول ندارد و عربستان نیز تلاش دارد تا با فشار به قطر، این کشور را مجبور به تسلیم کند.

این کارشناس پرسشها منطقه با اشاره به فشارهای عربستان به قطر تصریح کرد: با وجود فشارهای عربستان، تا کنون قطر در برابر ریاض مقاومت کرده ولی عربستان از همه فشارهای ممکن از جمله قطع روابط سیاسی،فراخواندن سفرا و بستن راه های زمینی هوایی و دریایی علیه قطر استفاده کرده است ولی تا کنون نتیجه ای نگرفته است.

رویوران با بیان اینکه عربستان تلاش دارد اسراییل را به عنوان دوست امت اسلامی معرفی کند گفت: اجلاس اخیر آل سعود که با حضور ترامپ برگزار شد جهت نشان دادن یک پیمان و اتحاد در برابر کشور عزیزمان ایران بود و میخواستند کشور عزیزمان ایران را به جای اسراییل به عنوان دشمن معرفی کنند ولی چنین باوری در دنیا اسلام وجود ندارد و امت اسلامی هیچ گاه کشور عزیزمان ایران را دشمن نمی دانند بلکه اسراییل را دشمن درجه یک خود قلمداد می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بحران اخیری که در منطقه ایجاد شد نشان داد که این طرح عربستان نیز شکست خورده است و شکست های پی در پی عربستان میتواند آسیب جدی به این رژیم وارد کند.

رویوران با آینده نگری سقوط آل سعود در آینده اظهار داشت: نظام آل سعود از مشروعیت داخلی برخوردار نیست. این نظام قانون اساسی، انتخابات و همکاری مردمی ندارد و دنبال رو امریکاست و سقوط چنین نظامی به هیچ وجه باعث تعجب نیست.

رویوران گفت :نظامی که مانندآل سعود پشتیبان مردمی ندارد سرانجامی جز شکست و سقوط ندارد.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | اسراییل | عربستان | عربستان، | رویوران | قطر | سعودی | بحران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog